Nowe wdrożenie (Elektrownia Łaziska)

System Kronos NET znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie firm nie będących agencjami ochrony. Takim klientem jest Elektrownia Łaziska, która wybrała nasz system dla celów wewnętrznej kontroli obiektów.

Rewolucja: przenośny system alarmowy

Kolejny raz dajemy naszym klientom użytkującym Kronos NET możliwość wyprzedzenia konkurencji. Tym razem jako pierwsi na rynku wprowadzamy rewelacyjny system monitoringu osób i ich pozycji. Za pomocą urządzenia wielkości małego telefonu komórkowego z wbudowanym telefonem, przyciskiem napadowym i GPSem, otwieramy nowy rynek dla branży ochrony: Indywidualne Systemy Alarmowe. Obok monitoringu budynków, pojazdów, środowiska, CCTV, jest to kolejna dziedzina zintegrowana w ramach pakietu Kronos NET, czyniąc z tego produktu najbardziej nowatorski i wszechstrony system monitorowania. Wszystkich naszych klientów zainteresowanych nową usługą zapraszamy niezwłocznie do kontaktu z nami.

KronosGuard w Izraelu

Powstała hebrajska wersja naszego oprogramowania do kontroli strażników. Stanowiło to dla nas duże wyzwanie ze względu na różnice w sposobie obsługi interfejsu graficznego. Niemniej niezmiernie cieszy nas fakt że KronosGuard jest najczęściej wybieranym na świecie systemem do obsługi urządzeń ActiveGuard, zarówno tych liczących po kilka tysięcy urządzeń, jak i tych mniejszych.

MagicConverter

Pojawił się w naszej ofercie nowy produkt. Przygotowany został na zlecenie irlandzkiej firmy zajmującej się monitoringiem i służy do konwersji sygnałów pomiędzy różnymi standardami komunikacji. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie, np: nadajników GSM do programów obsługujących tylko protokoły stacji SurGard.

Nowy dystrybutor

Nasza partnerska firma z RPA - Trinity - uruchomiła pierwsze wdrożenie Kronosa połączone z instalacją urządzeń PX.

Testy wydajności Kronos Guard NET

Przetestowaliśmy program KronosGuard NET pod kątem ilości przetwarzanych i odbieranych danych. Podstawowym założeniem było przeprowadzenie testu na jednym komputerze, a nie na sieci superkomputerów. Otrzymany wynik przy wpisaniu 500 urządzeń ActiveGuard, każdy z ustawioną ścieżką składającą się z 5 punktów co pół godziny, to ponad 130 sygnałów obrabianych na sekundę (a przy 5000 urządzeń 80 sygnałów na sekundę). Co więcej ilość przyjmowanych sygnałów bez obróbki to 1000 na sekundę. W odpowiednich warunkach i z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu ten wynik można jeszcze poprawić. Program został udostępniony do testów producentowi urządzeń firmie EBS.

PaperLess

Wraz z firmą Ad Ochrona przygotowaliśmy specjalnie dla Papier Kwidzyn system obiegu przepustek. Jest to kolejne duże przedsiębiorstwo używające naszych systemów informatycznych.

Premiera KronosGuard NET 1.0

Z dumą informujemy, że G4S Litwa w minionym tygodniu uruchomiła sieciową aplikację do kontroli strażników naszego autorstwa. Firma G4S już od około roku korzystała z jednostanowiskowej wersji programu. Nowy produkt, Kronos Guard NET 1.0 używany jest też testowo przez agencję ochrony Komes z Bielska-Białej. Równocześnie pragniemy podkreślić, że nie zakończyliśmy prac nad tym programem i w najbliższym czasie doposażymy go jeszcze w szereg dodatkowych funkcjonalności.

Rekord obciążenia KronosGuard NET 1.0

Przygotowując się do przyszłotygodniowej premiery Kronos Guard NET 1.0 (sieciowa wersja programu do obsługi rejestratorów ActiveGuard) wraz z producentem firmą EBS wykonaliśmy testy obciążeniowe systemu. Na zwykłym komputerze (IBM ThinkCentre Pentium IV HT) i DARMOWEJ BAZIE MsSQL 2005 Express bez jakichkolwiek widocznych spowolnień, obsługiwaliśmy na raz 5000 alarmów. Chcemy dodać że nie osiągnęliśmy granicy możliwości! Istotnym jest także to, że Kronos Guard NET 1.0 wyposażony jest tylko w jedną z kilku opracowanych przez nas technologii zwiększających wydajność, reszta ujrzy światło dzienne wraz z Kronosem NET 2.0.